Wybierz język: PL | DE

 ul. Skotnik 8,
 33-113 Zbylitowska Góra
tel./fax: 0048 (14) 674 34 05

Konserwacja Stolarki


Konserwację okien i drzwi powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku. Polega ona na naniesieniu na wcześniej umyte okno drzwi (wodą z niewielka ilością płynu do naczyń) środka konserwującego szmatką i rozprowadzeniu go po powierzchni farby.

Czym bardziej farba jest matowa, tym powinniśmy dokładniej wetrzeć środek. Lakier, który jest
w miarę świeży i zadbany wymaga tylko lekkiego natarcia.

Konserwacja Stolarki

Dlaczego farba do okien  wymaga konserwacji?
Drewno pracuje i do czasu kiedy lakier jest elastyczny rozciąga się on i kurczy razem z drewnem .Jednak kiedy lakier nie jest nawilżany przez środek konserwujący twardnieje i powstają pęknięcia gdyż lakier nie jest już elastyczny.

Prowadzimy sprzedaż środków do konserwacji firmy Adler (środek nadaje się do konserwacji każdego lakieru wodnego stosowanego do malowania okien niezależnie od producenta).

alder-konserwacja-drewna.jpg

Smarowanie zamków drzwi

smarowanie-zamkow.jpg
Elementy ruchome metalowe zamków wymagają smarowania , producent zaleca 2 razy w roku ale z doświadczenia wiemy ze smarować powinno się kiedy jest to konieczne.

Drzwi zewnętrzne kiedy zamykamy lekko trzaskając powinny płynnie się zamknąć bez głośnego stukania czy odbicia skrzydła od futryny.

Jest to oznaka że zamek musimy nasmarować - przede wszystkim język zamka który chowa się kiedy naciskamy klamkę.

Smarujemy olejem do  do sprzętu ADG (maszyn doszycia) lub olejem do zamków drzwi. Środki typu WD - są nieodpowiednie gdyż musielibyśmy smarować codziennie zamek.

smarowanie-zamkow-drzwi.jpg

Copyright 2016 Klich - Producent Drzwi Drewnianych Zbylitowska Góra, Tarnów
Do góry